Rss

EZS – Elektronické zabezpečovací systémy

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je možné používat v mnoha případech. Nejčastěji se ale používá pro poplašné systémy – ALARMY. Většina alarmů do domu reaguje na narušení právě vyvoláním poplachu. Elektronický proto že se při jeho výrobě používá nepřeberné množství elektroniky díky které dnešní systémy nabízejí nepřeberné množství funkci. výstražný systém se může spustit analogovou (např. přerušením drátu) i digitální (detektor pohybu-PIR) detekcí. Komunikace mezi detektory a ústřednou může být vedena kabelem, bezdrátově anebo kombinací předešlých způsobů tj. jeden detektor může být připojen kabelem a druhý bezdrátově.

Detektory

• PIR – detektor pohybu
Detektory, které reagují na pohyb v jejich zorném poli.
PIR+MW
Detektor reagující na pohyb. Před odesláním poplachového signálu je provedena MW analýza. Pokud i ta je kladná, je signál odeslán do ústředny.
PIR+kam
Detektor který do ústředny odešle signál, ale i obrázek z připojené kamery, která na podnět pohybového detektoru začne snímat střežený prostor.
PIR+rozbití skla
Detekce není navzájem propojená jako u PIR+MW, detekce rozbití skla reaguje na změnu tlaku.
Dvouzónový PIR
Detektor s dvěma detektory pohybu. Pro odeslání signálu musí být narušeny obě hlídané zóny.
Magnetické detektory
Reagují po rozepnutí přerušení smyčky odesláním signálu do ústředny, montují se na dveře, okna, garážová vrata a pod.
Infra závora
V podstatě stejný princip funkčnosti jako magnet (v rámci zabezpečovacího systému).
Hlásič požáru
Reagují na změnu teploty a kouř. Tato funkce je zapnutá i při odstřeženém objektu.
Detektory plynu
Reagují na obsah určité látky v ovzduší. Reakce stejné jako u hlásiče požáru.
Ostatní
K zabezpečovací technice v podstatě není problém připojit žádný detektor, který reaguje vysláním signálu a nebo naopak přerušením signálu. K těm patří např. záplavový nebo roletový snímač.

Ovládání

Dnešní alarmy je možné ovládat několika způsoby. Mezi ty nejčastější patří:
Klávesnice
U některých systémů se dá přes klávesnici provést nastavení celého systému. Klávesnice slouží k zastřežení i odstřežení systému.
Dálkové ovládání
Ovládání čipovými kartami a přívěšky.
Ovládání přes internet
K tomuto způsobu ovládání se většinou používá integrované webové rozhraní ke kterému se uživatel může připojit po zadání hesla.
Ovládání přes mobil – sms příkazy

Provedení

• Drátové elektronické zabezpečovací systémy
Levnější řešení, než bezdrátové systémy s možností kombinace produktů od více výrobců. Velkou výhodou na rozdíl od bezdrátových EZS je, že se nemusí měnit baterie ve snímačích.
Bezdrátové elektronické zabezpečovací systémy
Výhodou je zejména rychlá montáž i demontáž a snadná rozšiřitelnost EZS. Zásadní nevýhodou je nekompatibilita bezdrátových EZS mezi rozdílnými výrobci.

NABÍZÍME:

Naše firma má v oblasti elektronického zabezpečení více jak sedmiletou praxi. Za tuto dobu jsme nainstalovali desítky zabezpečovacích systémů v různých odvětvích. Naší snahou je uspokojit i nejnáročnějšího zákazníka, proto náš sortiment neustále rozšiřujeme o nové technologie. Nabízíme zabezpečovací systémy předních světových výrobců SATEL, JABLOTRON kteří mají v této oblasti více jak dvacetileté zkušenosti.

  • návrh na zabezpečení Vašeho objektu ZDARMA
  • vypracování cenové nabídky na EZS ZDARMA
  • poskytujeme záruční i pozáruční servis
  • při podepsání servisní smlouvy rozšíření záruční doby na 4 roky
  • zajistíme napojení na pult centralizované ochrany
  • na všechny námi dodávané EZS vlastníme certifikát odborné způsobilosti
  • prověřené technologie pro zajištění obvodové i prostorové ochrany pro fotovoltaické elektrárny

Drátové elektronické zabezpečovací systémy

Drátové zabezpečovací systémy jsou vhodné spíše do novostaveb nebo do prostor, kde zákazníkovi nevadí instalační lišty popřípadě zasekání rozvodů do zdi. U drátových systémů je napájení jednotlivých prvků řešeno z centrálního místa – ústředny, což přináší nižší náklady na údržbu. Nespornou výhodou tohoto provedení je také větší sortiment jednotlivých komponent (detektorů, ovládacích klávesnic a signalizačních sirén). Toto provedení je vhodné pro vytvoření poměrně velkých systémů. Nevýhodou drátového systému je složitější instalace z důvodu nutnosti dovedení kabeláže k jednotlivým prvkům systému EZS, což prodlužuje dobu montáže. U tohoto provedení je třeba zdůraznit jeho vysokou spolehlivost a dlouhodobou funkčnost.

Bezdrátové elektronické zabezpečovací systémy

Bezdrátové zabezpečovací systémy jsou vhodné do již postavených domů bez nutnosti sekání do zdi. Tyto systémy najdou také své uplatnění v historických objektech a památkách. Výhodou těchto systémů je rychlá a čistá instalace, bez nutnosti tahání kabeláže. Systém je možné jednoduše rozšiřovat o různé komponenty, popřípadě měnit jejich rozmístění. Nevýhodou bezdrátových systémů je vyšší pořizovací cena, menší výběr komponent, omezená komunikační vzdálenost mezi komponenty a vyšší provozní náklady, které jsou způsobené omezenou životností baterií v detektorech (cca 1 až 3roky). U bezdrátových systémů doporučujeme provádět pravidelné kontroly.

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

[contact-form-7 404 "Not Found"]
 

Napsat komentář